KUSKUS - MAKARNA - MISIR

 A-KUSKUS KULLANARAK YEMLEME:

Kuskus kaynatılarak hafif şişmesi sağlanır ve avlanılacak bölgeye savrulur. Kuskus direk savrularak kaynatılmadan da uygulanabilir. Ancak tahmin edeceğiniz gibi uzağa uygulayamayacağınız bu yemleme sistemi yakından avcılık için geçerli bir sistem oluşturacaktır.Kuskus dibe çökeceğinden şamdıralı olta kullanılacaksa dibe değdirme yönteminde fayda vardır.

Etkili bir yemleme tekniği oluşturur

Bazı arkadaşlar kuskus ile yemleme yerine şehriye veya yarma da kullanmaktadır takdir size kalmış..


B-HAŞLANMIŞ MAKARNA:

 

SAZAN TANITIM

SAZAN (Cyprinus carpio)
Ülkemizdeki genel olarak Sazan ve diğer bir tür olan Aynalı sazan olarak bilinir. Ancak bu cinslerin haricinde uzun sazan olarak ta bilinen pullu sazan da mevcuttur. Baraj göllerinin balıklandırılmasında kullanılan balık Aynalı Sazan olmakla ...
Devamını Oku..

TURNA TANITIM

TURNA (esox luciusesox masquinongy)
Ülkemizde Turna, Ördek balığı, Dişi Balık, Oklama gibi isimlerle bilinmektedir. Vücudu hidrodinamik bir yapıdadır. Başı basık, ve ağzı sivri dişlerle dolu, damak bölümü ve galsaması da içe dönük tutucularla doludur. 
Devamını Oku..

SUDAK TANITIM

SUDAK (Sander lucioperca)
Sudak balığı (Sander lucioperca, eski bilimsel adı Stizostedion lucioperca), Percidae familyasından yırtıcı bir tatlısu balığı türü. Halk arasında Uzunlevrek olarakta bilinir. Köklerinin doğu Avrupa'da bulunduğu düşünülür.
Devamını Oku..